Będąc matką doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, ile spoczywa na naszych barkach. Jednym z podstawowych elementów macierzyństwa jest karmienie piersią, które bardzo wykańcza organizm, zmuszając nas do odpowiedniej jego regeneracji

Podstawowe zasady postępowania z mlekiem modyfikowanym dla dzieci

Będąc matką doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, ile spoczywa na naszych barkach. Jednym z podstawowych elementów macierzyństwa jest karmienie piersią, które bardzo wykańcza organizm, zmuszając nas do odpowiedniej jego regeneracji. Musimy jednak być gotowe na wszystko i nawet jeśli w czasie pierwszego roku życia naszego dziecka z karmieniem piersią nie miałyśmy żadnego problemu, kłopoty mogą się pojawić – czy to w związku z niedoborem pokarmu (choć jest to sytuacja nader rzadka), czy też za sprawą choroby i brania leków, przy których karmienie dziecka po prostu nie jest zalecane. Niemożliwością karmienia piersią własnego dziecka nie powinnyśmy się przejmować – zdarza się ona dość często i zamiast się nią zadręczać, powinnyśmy sięgnąć po właściwe rozwiązanie.

Dobrą opcją dla nas w tym przypadku będzie Bebilon Profutura 3 – mleko modyfikowane przeznaczone właśnie dla dzieci powyżej 1 roku życia, stanowiące dobrą alternatywę dla dziecka z piersi matki, bardzo do niego podobną zarówno pod względem wartości odżywczych, jak i składu. Decydując się na jego zakup musimy jednak pamiętać o podstawach związanych nie tylko z samym jego podawaniem, ale i o sprawach czysto technicznych.

Jak obchodzić się z mlekiem modyfikowanym dla dzieci?

Mówiąc o obchodzeniu się z mlekiem modyfikowanym nie “odkrywamy Ameryki” czy nie zdradzamy czegoś nikomu nieznanego. Musimy jednak wspomnieć o tym, żeby zarówno w jego stosowaniu, jak i samym przechowywaniu towarzyszył nam zdrowy rozsądek. Pamiętajmy między innymi o tym, żeby:

  • wyrzucać niewykorzystaną część pokarmu – nawet jeśli dziecko nie zje go zbyt wiele,
  • wykorzystywać mleko od razu po przygotowaniu, a na pewno nie później, niż po dwóch godzinach od przygotowania,
  • nie wyrzucać opakowania zewnętrznego – znajdują się na nim informacje na temat sposobów podawania, zalecanych dawek oraz wszelkich innych rzeczy, o których po prostu możemy zapomnieć,
  • nie podgrzewać mleka modyfikowanego w mikrofalówce – jest to niebezpieczne, bo grozi oparzeniem, a także niepolecane ze względów zdrowotnych.

Podsumowanie


Mleko modyfikowane jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla matek, które z różnych przyczyn nie są w stanie same karmić piersią własnych dzieci. Pozwalają zapewnić maluchom bogatą selekcję witamin i składników odżywczych najbardziej kluczowych do ich rozwoju, a przy tym wszystkim zaspokoić głód i naładować energią potrzebną do odkrywania otaczającego ich świata. Przy jego kupnie musimy jednak pamiętać o odpowiednim jego podawaniu, ale i bardziej technicznych kwestiach związanych z jego przetrzymywaniem. Tylko wtedy będzie ono w pełni spełniało swoją główną funkcję.

Food obraz autorstwa javi_indy - www.freepik.com